Kde môžete šnorchlovať

Šnorchlovať , pozorovať život pod hladinou môžete takmer v každej vode. Dôležitými faktormi pri výbere vhodnej lokality sú dobré klimatické podmienky, dobrá viditeľnosť a bohatý podmorský život, prípadne zaujímavé scenérie.

Šnorchlujeme na Slovensku

U nás najobľúbenejšie a najvhodnejšie je jazero Košariská, medzi obcami Rovinka a Dunajská Lužná sa stalo centrom freediverov a šnorchlistov z okolia Bratislavy. Pri Senci nájdete Čiernovodské jazerá, známe ako Guláška, ďalej jazerá Veľký Meder a Pataš, a v neďalekom Maďarsku jazero pri obci Hegyeshalom.

Šnorchlovať môžete aj v riekach a jazerách na Slovensku

Šnorchlovanie v Európe

Ak sa presunieme na slovenské more do Chorvátska, šnorchlovať môžete prakticky kdekoľvek. More je čisté, a z našich skúseností stačí zájsť alebo odplávať kúsok od turistickej pláže a podmorský život je tu naozaj krásny. Medzi top destinácie patria ostrovy Hvar, Brač, Viš, Lopud, Korčula a samozrejme Makarska.

Viac informáciií o dovolenkovom šnorchlovaní a odporúčaných destináciach, nájdete na stránke Šnorchlovanie.sk.

Šnorchel si nezabudnite zbaliť ani pri ceste na sever Španielska, kde sú zaujímavou destináciou Medeske ostrovy, prípadne Favignana na juhu Talianska. Obe lokality  ponúkajú skvelé podmienky na šnorchlovanie a bohatý podmorský život. V neposlednom rade ide o turisticky menej atraktívnu destináciu, takže si užijete aj potrebný oddych.

šnorchlovanie na dovolenke
Dovolenkové šnorchlovanie prináša dobrodružstvo i relax

Exotické destinácie

V Egypte môžme odporučiť Hurgadu, Sharm el-Sheikh, Shark Bay, Nuweiba, DahabHamaza a samozrejme Marsa Alam. Dostupné a zaujímavé sú aj Tunisko, Kréta a Malta.

V posledných sezónach cenovo čoraz dostupnejšie a veľmi obľúbené sú MaledivySeychely, Thajsko a Indonézia. Neopakovateľný podmorský život ponúka Veľký korálový útes pri pobreží Austrálie, Francúzska Polynézia, Havajské ostrovy, Mexiko, Belize, Kuba, Karibské ostrovy a mnoho ďalších, menej známych ale nádherných lokalít.